Wikipedie:Vítejte ve wiki

Z Hostětín
(Přesměrováno z Wikipedie:Vítejte ve Wiki)
Přejít na: navigace, hledání
Základní rady v kostce: Pište o dostatečně významných tématech, nekopírujte cizí texty, nepište články v rozsahu několika málo slov, uvádějte zdroje, ze kterých čerpáte, pište nezaujatým encyklopedickým stylem a nevyužívejte Wikipedii k reklamním účelům.

Wikipedie je mnohojazyčná internetová encyklopedie spoluvytvářená svými čtenáři. Wikipedie Hostětína existuje od roku 2012 a nyní má 49 článků. Lidé, kteří do Wikipedie přispívají, se nazývají wikipedisté.

Do Wikipedie může přispívat kdokoliv. Můžete zakládat nové články nebo rozšiřovat ty stávající, opravovat jazykové chyby atd.
Řiďte se při tom základními pravidly:

Články právo nesmějí porušovat autorská práva, měly by být psány styl encyklopedickým stylem a doloženy zdroje věrohodnými zdroji, protože vlastní výzkum vlastní výzkum není přípustný.

Prohlédněte si též průvodce Wikipedií, centrum pro nápovědu nebo kladené otázky často kladené otázky. Naučte se, editovat stránku jak editovat stránku, první článek jak napsat svůj první článek, a objevte i další kouzla této rychle rostoucí encyklopedie. Zkusit si to můžete na pískovišti, kde nezpůsobíte žádnou škodu, když se něco nepovede.

Než začnete editovat, můžete si vytvořit uživatelský účet a přihlásit se. Pokud budete mít nějaké dotazy, můžete se zeptat na stránce Potřebuji pomoc.

Související stránky